Veškeré informace, které jsou potřeba ke čtvrtečnímu nocování v přírodě.

Velká školní předprázdninová nocovačka!

O co jde? : 16. Června 2016 v osm ráno vyrazí celá škola na tradiční letní cvičení školy. Po cvičném poplachu a nastoupení žáků před školou, vyrazíme všichni směr Krhová, myslivecká chata.

Ale pozor! Co je nového a čím si to letos okořeníme? Máme pro Vás super nabídku!

Kdo bude chtít a komu to rodiče samozřejmě dovolí, může s námi na myslivecké chatě přespat! ;-)

Pod stanem, pod širým nebem a hvězdičkami nebo v chatě. Záleží na Vaší volbě.

Máme pro Vás připraveno spoustu her a atrakcí jako například: diskgolf, baseball, střelbu ze vzduchovek, soutěže s lany, stavbu tábořiště a přípravu táborových ohňů.

Připojíš se k nám?

Odchod ze školy je tedy 16.6.2016 v 8.00 hod.

-          Dětem budou ve čtvrtek odhlášeny obědy, v pátek se s těmi, kteří s námi zůstanou přespat vrátíme do školy na oběd. Stany a spacáky budou odvezeny autem.

-          Co s sebou?

-          Ti, kteří nezůstanou spát: Dobrou obuv na pochod, pláštěnku, větší svačinu, láhev s pitím, pokud bude horko, pokrývku hlavy

Jistě bude potřeba: Karimatka, spacák, velká uzavíratelná láhev na pití (petka) ,něco na psaní a blok

-          Doporučujeme vzít si baterku nebo čelovku,

Po příchodu si zahrajeme hry, budeme si připravovat tábořiště a ohně, večer si něco uvaříme, opečeme, zahrajeme si písničky u táboráku, společně poklábosíme a pokud bude vhodné počasí, budeme pozorovat noční oblohu. Učit poznávat souhvězdí. Ráno posnídáme, uklidíme po sobě a vyrazíme zpět. Ve škole budeme ve dvanáct, tedy na oběd.

Děti, které s námi nezůstanou, se vrátí ve čtvrtek do školy v 15. 00 hod. s pedagogy. Na druhý den jdou normálně ráno do školy!!! Budou kontrolovány třídní knihy. Jako ředitel si to osobně pohlídám! Půjde o běžný školní den!!

Akce je pro všechny děti od 1. až po 9. ročník. Doufám, že nás zůstane v táboře co nejvíce a parádně si společně užijeme konec školního roku. Těšíme se na Vás!

Souhrnné informace pro nocležníky

Tak už víme, kolik nás bude nocovat a tak mohu dát slíbené konkrétnější informace. Na místě tedy zůstane asi 47 dětí.

Kdy odcházíme?

Po nástupu před školou, asi cca. 8.20 hod., naložíme do aut těžké a velké vybavení a vybavení malých dětí. Cca o půl deváté všichni odcházíme směr Krhová – myslivecká chata.

Jak a kde budeme spát?

-          Pedagogové berou asi 4 stany. Pokud máte doma stan a byli byste ochotni jej na jednou noc zapůjčit, budeme rádi. Stany se povezou auty. Děti je neponesou.

-          Na místě je veliký nadstřešený plac, který nás dokáže případě pojmout všechny

-          Další možnost je spaní pod širým nebem

-          K dispozici na nocleh je i chata

Tedy možností mají děti spousta. Na místě si budou moci vybrat. Karimatka a spacák je ale vždy nutností! Opět, malým dětem vše naložíme do aut.

Jaký bude program?

Po příchodu na místo necháme děti řádně odpočinou a pojíst jejich jídla z baťůžku. Bereme s sebou: Diskgolf, lana, fotbalové míče, baseball, vzduchovky, budete vytvářet tábořiště a táborové ohně, příprava dřeva na táborák, zpívání s kytarou u táboráku, večer společné vaření v kotlících, velká hostina na piknikových lavičkách pochutin co kdo donese a co se navaří – Prostřeno! J

Jak to bude se společným vařením?

Vaše děti dostanou za úkol vzít s sebou jednu věc, kterou donesou nahoru na společné vaření. Na třech ohních pak děti budou kuchtit – Gulášovou polévku se zemákem a s párky, špagety bolognese a rizoto. Na tyto pokrmy budou potřeba ony suroviny. Mimo to dětem dejte špekáček či kabanos na opečení na ohni a krajíc chleba nebo rohlíky.

Na ráno postačí dětem lehká snídaně – bebéčka, jablíčko, závin či něco podobného, co bez práce slupnou před pochodem.

Po snídani uklidíme tábor a vyrazíme tak, abychom byli ve dvanáct ve škole. Děti, které se u nás stravují ve školní jídelně, půjdou po příchodu na oběd. Ostatní mohou domů.

Nezapomeňte!

Karimatku, spacák, pláštěnku, ponožky, mikinu a tepláky na večer, pohodlnou, ale bezpečnou obuv na výlet, repelent, pokrývku hlavy, velkou láhev s pitím, ešus nebo kastrůlek se lžičkou, může být baterka, něco na psaní a papír.

Neberte!

Nože, tablety, mobily.

Kdyby se vyskytl problém, budeme Vás kontaktovat, nebojte. Postaráme se o Váše dítka, jako o vlastní. Jsme tým zkušených pedagogů.

Těšíme se.

Masaryčka ;-)